Hans Tausens Vej 33, 9900 Frederikshavn

Velholdt villa i 2 plan centralt i Frederikshavn med stor lys stue, brændeovn og skøn udestue der forlænger sommeren. Boligen rummer 3 gode værelser, stort badeværelse samt lyst køkken. Overskuelig have, carport og kort afstand til indkøb.

Centralt i Frederikshavn finder du denne velholdte villa i to plan fra 1978 på 126 m² - en bolig med en god planløsning, masser af lys og en skøn udestue, der forlænger sommeren i begge ender.

Boligen byder velkommen via entré med adgang til bryggers og fordelingsgang med trappe til førstesalen. Herfra åbner hjemmet sig op til den store, lyse stue, hvor de flotte rødbrune klinkegulve og brændeovnen skaber en hyggelig og indbydende atmosfære. Stuen har god plads til både spiseafdeling og sofaarrangement.

I forbindelse med stuen ligger det lyse køkken med god bordplads og kig til området. Fra stuen er der direkte udgang til en skøn udestue, som bliver et naturligt samlingspunkt i store dele af året. Herfra er der videre udgang til en mindre terrasse og en overskuelig have, som er fint afskærmet af hæk.

På førstesalen finder du tre gode og lyse værelser samt et rummeligt badeværelse med bruseniche. Hele etagen fremstår med usædvanligt flotte og velholdte plankegulve, som giver et lyst og varmt udtryk.

Til ejendommen hører carport samt udhus, og beliggenheden er attraktiv med kort afstand til indkøb og hverdagens faciliteter.

En indbydende bolig med en god planløsning og en central beliggenhed i Frederikshavn.

Kontakt os

Bestil fremvisning

Bestil salgsmateriale